Council detail

Information about council

Mládežnícky parlament Nová Baňa
Mládežnícky parlament Nová Baňa

  Námestie slobody 1, 96801 Nová Baňa
  Slovensko
  Samuel Šadlák
  +421 919 080 716
  parlament@mmpnovabana.sk

Mládežnícky parlament Nová Baňa

Kto sme?

Náš parlament tvoria študenti, ktorých zaujíma diatie medzi mladými ľuďmi. Pracujeme na spoločných nápadoch, ale predsa je každí z nás v niečom iný. Tým tvoríme skupinu, ktorá má veľa úspechov za sebou, dnes veľa nových nápadov a mnoho plánov pred sebou.

Čo všetko sme dosiahli?

Prvú spoločnú aktivitu sme zorganizovali dobrovoľnícku zbierku pre sociálne slabších v meste. Zbierka mala veľký úspech a vyzbieralo sa veľa trvanlivých potravín i hygienických potrieb v období Vianoc.

Po prvej úspešnej akcii sme plný energie naplánovali študentský ples, na ktorom sa zúčastnilo veľa mládežníkov. Pri organizácii sme prišli k veľa novým skúsenostiam, ale stálo nás to aj veľa námahy a času. Tým viac sa teraz tešíme z pozitívnej odozvy od mládeže a počúvame otázky ako: „Kedy bude ďalší ples?“.

Pri plánovaní ďalšieho projektu nám prišla do cesty pandémia. Všetky naše plány boli na čas pozastavené a niektoré aj zrušené. Napriek tomu všetkému čo sa vo svete dialo a stále aj deje, sme nezúfali a vymysleli sme spôsob ako sa spojiť s mladými cez sociálne siete. S touto myšlienkou prišla foto súťaž, ktorá prebiehala jeden mesiac. Najkreatívnejší boli odmenení výhrou, ktorú poskytlo mesto.

Keďže sme doma neboli len my ale aj celé Slovensko, tak sme sa cez online formu zoznámili z rôznymi mladými ľuďmi, ktorí tvoria mládežnícke parlamenty na Slovensku. Po viacerých online stretnutiach a spoločných workshopoch sme boli pozvaní na konferenciu v Púchove. Na tejto konferencii sme náš parlament zastupovali traja. Získali sme veľa nových inšpirácií a nápadov, ktoré v najbližšiu dobu plánujeme zdieľať s vami.

Aká je naša vízia?

Našou víziou je byť aktívny mládežnícky parlament, ktorý ponúka viac možností rozvoja a vytvára mnoho športových, spoločenských ale aj zábavných aktivít pre mládež v našom meste.

Chceme zväčšiť záujem mladých o dianí v meste, zastupovať ich hlas a spoločne dosiahnuť naše ciele.

 

Council map

Map point of council

Click to map for use

List of events

Events of parliaments